Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wystawy >  Cisza

Cisza

18.11.2015

Szukam w pamięci śladu. Śladu botanicznego, śladu w drewnie, w trawie, w blasze. Zapisu wyrytego w pamięci. Czegoś co tkwi, zahacza, co uruchamia kolejne skojarzenia. Śladu jako pozostałości, śladu-zjawiska, śladu-sytuacji. Pewne ślady wyryte w pamięci chciałabym usunąć, wymazać. Zniszczyć wydrążone korytarze, tak by odcisk zniknął. Jak ślad w płycie miedzianej. Zeskrobać, wygładzić. Inne chciałabym zatrzymać. Ale jak tym pokierować? Rysuję patykiem po ziemi. Linie przecinają się. Tworzą abstrakcyjne wzory, symetryczne korytarze. Wydaje się, że wzór nic nie znaczy a jednak nasuwa na myśl pewne skojarzenia. Jest jasno. Nic nie słychać. Idealna cisza. ( Anna Juszczak, fragment tekstu pt. "Cisza")

Anna Juszczak urodziła się w 1988 roku w Krakowie. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. W 2012 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w Pracowni Miedziorytu, pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Za pracę dyplomową otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Brała udział w wystawie Najlepszych Dyplomów z grafiki artystycznej organizowanej przez Międzynarodowe Triennale Grafiki oraz na wystawach „Najlepsze dyplomy” w Pałacu Sztuki i w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie odbywastudia doktoranckie na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni.

Artystka zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą: indywidualna wystawa grafiki „Extremity” w Rumunii, międzynarodowa wystawa grafiki i malarstwa „Doors of Perception” w Szkocji, Students & Staffs of Faculty of Graphic Arts, International Printmaking Sympozium w Bentlage, wystawa „Letnicy” w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, 8.Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. W 2012 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Stypendium im.Tadeusza Kulisiewicza, a w 2014 Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa. Jest również Stypendystką Programu Erasmus. Laureatka Grand Prix, II nagrody i wyróżnienia w konkursach na Grafikę Roku w Krakowie. W 2014 roku zakwalifikowała się do ostatniego etapu w międzynarodowym Konkursie CANSON. Jako jedna z kilku krakowskich artystów brała udział w wystawie głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki, Kraków 2015

 

Wystawa została zrealizowana przy udziale finansowym Gminy Miasta Kraków 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com