Wydarzenia

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia

 • Joanna GałeckaOdlot

  09.02.2018
  zurawie.JPG

  W jakim kontekście artystycznym można usytuować grafikę Joanny Gałeckiej? Jej twórczość rozwija się obok nurtów dzisiejszej grafiki. Już sam fakt uprawiania drzeworytu w czerni i bieli stawia ją w kręgach mniejszościowej elity. Nie interesują ją eksperymenty warsztatowe, grafika wirtualna także nie jest dla niej atrakcją. Zaufała bardziej własnej wrażliwości, wierności pierwszym odkryciom natury, a także wpływom kultury Wschodu, bardziej odległego, orientalnego i tego bliskiego, na wyciągnięcie ręki. 

   

   

   

   

 • Krzysztof SkórczewskiAutoportret. 70-lecie urodzin artysty

  09.12.2017
  Autoportret 70 ,internet,bis 4.JPG

  Dorobek artystyczny Krzysztofa Skórczewskiego jest imponujący. Kilkaset prac graficznych powstałych w ubiegłych latach tworzy kolekcję, która zdaje się przerastać możliwości jednego artysty. A przecież zajmuje się nie tylko grafiką, pamiętajmy o niezależnej w jego twórczości drodze rysunku i pasteli. Przede wszystkim jednak zasłynął jako twórca miedziorytu, techniki graficznej szczególnie wymagającej i czasochłonnej, elitarnej w dobie nowych mediów i odchodzenia od tradycyjnego pojęcia dzieła sztuki. Miedzioryt Skórczewskiego wysoko ceniony jest nie tylko przez kolekcjonerów, ale i rzesze odbiorców na całym świecie, którzy od kilkudziesięciu już lat znajdują przyjemność i pożytek w obcowaniu z jego wyobraźnią . Skórczewskiemu udało się też dokonać tego, co należy u nas do rzadkości. Tworząc prace na najwyższym poziomie artystycznym, przywrócił grafice pierwotne, wynikające z jej istoty funkcje; zdobył dla niej szerokie audytorium. I to nie tylko wśród wytrawnych koneserów i profesjonalistów. Jego miedzioryty intrygują również młode pokolenia odnajdujące w nich, to czego artysta zapewne się nie spodziewał, poetykę fantasy.

   

   

   

   

 • Małgorzata Malwina Niespodziewana Jacek Sroka Władysław Pluta Jerzy Panek4 pokolenia awangardy

  18.11.2017
  Awangarda polski, wydarzenie,ram,marg.jpg

  Z pośród kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, które przygotowaliśmy w ciągu minionych lat wystawa pt. 4 pokolenia awangardy ma charakter wyjątkowy. Czterech artystów od wielu lat współpracujących z galerią: Małgorzata Malwina Niespodziewana, Jacek Sroka, Władysław Pluta, Jerzy Panek,, to osobowości zdecydowanie różne i , wydawać by się mogło, nie porównywalne. Dzielą ich różnice pokoleniowe, zainteresowania, artystyczne wybory. Należą do różnych światów. Tym bardziej wyraziście rysuje się ich odmienność. Ale nie z tych powodów stają obok siebie.

   

   

   

 • Ewelina MałysaEpistemia

  20.10.2017
  Modul 3 IV 2016.jpg

  Emocje, których Ewelina Małysa dostarczała nam w latach ubiegłych dyskretniej ujawnia najnowsza wystawa pt. Epistemia. Po zdecydowanym podboju przestrzeni graficznej, czym nie tak dawno zadziwiała nas artystka, obecnie ogranicza się do mniejszego formatu prac; większość z nich powstała w bieżącym roku i tworzy zwartą grupę. Laboratoryjne wręcz warunki dla eksperymentu zapewnia jej tym razem niezmienny format kwadratu. Nadal uprawia litografię.

   

   

 • Małgorzata Malwina NiespodziewanaStrefa snu / Dream Zone

  23.06.2017
  Stajac sie sarna 2.tif internet.jpg

  Na wystawie pt. Strefa snu / Dream Zone znajdą się najnowsze rysunki artystki, jak również rysunki-rzeźby. Podczas wernisażu odbędzie się akcja artystyczna Zasłonięcie – Odsłonięcie.

 • Barłomiej ChwilczyńskiGrypa w cyrku

  21.04.2017
  dust, dawn, wydarzenie.jpg

  Wystawa jest prezentacją najnowszych litografii z cyklu Grypa w cyrku. Posługuję się motywem cyrku jako anegdotą na otaczającą rzeczywistość, eksponując jej śmieszność, przewrotność i absurdy. Inspirując się dziecięcymi wspomnieniami, częściowo zniekształconymi, częściowo wymyślonymi od nowa, tworzę abstrakcyjne kompozycje, w których widz może doszukiwać się indywidualnych znaczeń.

 • Marta Wakuła-MacRadość

  10.02.2017
  tancerki, wydarzenie.jpg

   Burzą zmysłów zaskakuje seria Tancerki tytułowana kolejnymi numerami prac. Jest tu znowu powrót do postaci kobiet, ale przyodzianych głównie w czerwone sukienki. Widoczna technika linorytu sprzyja dodatkowej ekspresji, przywodząc też skojarzenie z grafikami niemieckich ekspresjonistów.

 • Marta Bożyk, Monika Cichoń, Malwina Niespodziewana, Jerzy Panek, Anna Sobol-WejmanKobiety w oknach

  16.12.2016
  Kobiety w oknacht, internet.jpg

  Kobiety w oknach to tytuł powstałego w latach 1995-7 cyklu akwafort Anny Sobol-Wejman. Zapożyczamy go od artystki, aby zaprezentować, obok jej grafik, wybrane prace kilku innych artystów i przypomnieć uniwersalny i ponadczasowy temat.

   

 • Jerzy PanekTrzy dni przed Październikiem wyleciałem do Pekinu

  19.11.2016
  Stary Pekn zm, internet.JPG

  Trzy dni przed pamiętnym polskim Październikiem 1956 Jerzy Panek wyleciał do Pekinu. Artysta już rozpoznany i nagradzany, drzeworytniczą i malarską przyszłość miał ciągle przed sobą. Z pewnością był to dobry moment na wyjazd, a Chiny okazały się najlepszym miejscem, jakie mogło mu przypaść w udziale. W Polsce zastałaby go odwilż, w Chinach czekała nań rewolucja: „To był wstrząs, jak wojna, tyle że inny […] bardzo szczęśliwy dla mnie. Dzięki takim wstrząsom człowiek się pcha do przodu”  wspominał Panek po latach swój pobyt w Chinach. Planowany na miesiąc, przedłużony do dwóch.

 • Tadeusz NuckowskiCały czas.Prace na papierze

  22.06.2016
  rysunek 2inter.jpg

  Tadeusz Nuckowski urodził się w 1948 roku w Przemyślu. Ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie. W latach 1976 – 96 był dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Od roku 1995 zajmuje się pracą pedagogiczną. W 2012 roku uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Prowadzi pracownię projektowania graficznego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i w Instytucie Sztuk Projektowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. 

   

   

   

   

   

   

 • Dodaj link do:
 • facebook.com