Znalezione tagi

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Znalezione tagi

Wszystko o: Wiesław Skibiński

 • Skibinski2009.jpg

  Wiesław Skibiński
  Grafika

  [...] Jakie jest podglebie wyobraźni Skibińskiego? To, o którym twórca wie, i to nie uświadomione. Jaki krąg spraw jest mu bliski? To są tła dzieciństwa i młodości. Limanowa, gdzie wzrastał, i zresztą całe Podtatrze, miały niegdyś swoje druki pierwotne: postacie świętych, obrazki okolicznościowe, graficzne monidła. To one karmiły oko Jerzego Panka, artysty bardzo mu bliskiego i miejscem, i rozumieniem sztuki...

 • kat_skibinski_1a.jpg

  Wiesław Skibiński
  Grafika

  Rok wydania: 2009
  Ilość stron: 6
  Format katalogu: 15,5 x 15,5 cm

 • 236_orig.jpg

  Wiesław Skibiński

  Urodzony w 1961 roku. Absolwent Wydziału Grafiki  ASP w Krakowie. Dyplom w 1988 roku w pracowni wklęsłodruku i filmu animowanego. W 1999 roku otrzymał Stypendium Kultury i Sztuki. Zajmuje się grafiką artystyczną, rysunkiem, malarstwem, ilustracją i filmem animowanym. Członek grupy TE 7EM i Grupy Inicjatywnej. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za film animowany i grafikę. Od 1985 roku bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Miał wystawy indywidualne w Polsce, w Niemczech i w Japonii.

  Artysta miał dotychczas dwie wystawy indywidualne w Jan Fejkiel Gallery. Brał także udział w zbiorowych pokazach organizowanych przez galerię, m.inn : Kamień, Metal , Drewno, Komputer, Cracow Expo Center 1994; Grafika alternatywna, JFG, Kraków 1995; Żywioł i metoda , Galerie de la C.G.E.R, Liege 1996, Centrum Manggha, Kraków 1997; Graficy polscy – poeci francuscy, Galerie des Franciscains, St. Nazaire, 1995;Visible / Invisible, Turchin Center for Visual Arts, Boone NC, USA, 2012/13.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com