Znalezione tagi

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Znalezione tagi

Wszystko o: Marta Bożyk

 • 2012z1formatowanie.jpg

  Bogdan Achimescu, Marta Bożyk, Teodor Durski, Julia Jarża, Małgorzata Niespodziewana, Monika Niwelińska, Anna Sadowska, Krzysztof Świętek, Krzysztof Tomalski
  Formatowanie galerii

  Po raz czwarty w naszym galeryjnym dwudziestoleciu próbujemy zaczynać od nowa. Inne głosy, inne ściany. W nowym miejscu parkiety przetarto na hochglanz. Ściany połyskują bielą kryjącej emulsji. Mistrz stolarski z pobliskiej Trzebuni przebił drzwi na świat. Tak oto próbujemy odzyskać interaktywność w przestrzeni miejskiej. Ten sam mistrz odpowiedzialny jest za strzelisty regał - zbiornik na galeryjne katalogi. Jak widać, przywiązujemy dużą wagę do literatury przedmiotu. Po przekątnej halsuje czerwona kanapa, obiekt najwyższej dumy. To centrum relaksu skazanych na sztukę. Wyraz dbałości o konsumenta, ale i wyjście na przeciw muzealno -galeryjnemu marketingowi. Każdy zna kanapowe rozkosze, które zapewnia dobry gospodarz od Tate Modern po Giardini. 

 • bozyk_oklad_1A.jpg

  Marta Bożyk
  Linie

  Rok wydania: 2003
  Ilość stron: 16
  Format katalogu: 21 cm x 21 cm

 • 24_orig.jpg

  Marta Bożyk

  Urodzona w roku 1973. Jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom nagrodzony Medalem Rektora ASP uzyskała w 1998 roku. Obecnie jest asystentką na Wydziale Grafiki swej macierzystej uczelni. Jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2000) i miasta Mino w Japonii (2001). W swym dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Jest m. inn.laureatką Nagrody Technicznej na International Print Exhibition w Taichung na Taiwanie (2008), a także Equal Prize International Triennial of Art Bitola, Macedonia. Należy do artystycznej grupy kobiecej „Grupa 13”. Najczęściej pracuje w technice linorytu, zajmuje sie też projektowaniem graficznym i witrażem.

  Artystka miała dotychczas dwie wystawy indywidualne w Jan Fejkiel Gallery. Brała także udział w zbiorowych pokazach organizowanych przez galerię, m.inn : Formatowanie galerii, JFG, Kraków 2012; Visible / Invisible, Turchin Center for Visual Arts, Boone NC, USA, 2012/13.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com